Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Nový rok nadělí více pracovních nabídek

Tipy a články: Nový rok nadělí více pracovních nabídek

První tři měsíce v roce bývají trochu ponuré – nejen kvůli počasí a krátkým dnům, ale také menším šancím na získání místa. Trh práce se totiž obvykle probouzí až na jaře. V roce 2015 to bude jinak: podle analytiků nás čeká nejoptimističtější první čtvrtletí od roku 2008.

9. 12. 2014

Bude to lepší. V prvním čtvrtletí roku 2015 se bude práce hledat lépe.

Více příležitostí

Podle nové studie Manpower Index trhu práce se zaměstnavatelé chystají v prvních třech měsících nového roku mírně zvyšovat počet zaměstnanců. Nabírat chce šest procent firem, propouštět hodlá pět procent podniků.
I když se může zdát, že „nula od nuly pojde“, není tomu tak. Například pro poslední čtvrtletí roku 2014 byla předpověď o dost pesimističtější: propouštět plánovalo pět procent firem, ale nabírat jen tři procenta podniků.

Státní správa, zdravotnictví, průmysl

V prvním čtvrtletí roku 2015 budou nabírat hlavně velké a střední společnosti. Menší firmy nabídnou o něco méně příležitostí. Nejlepší šance na shánění nové práce dávají obory jako státní správa, zdravotnictví,vzdělávání a kultura. Příznivé to bude i v zemědělství, zpracovatelském průmyslu, myslivosti, lesnictví a rybolovu. Největší pokles pracovních nabídek naopak začátkem roku potká těžební společnosti.

Důvěra zaměstnavatelů

„První čtvrtletí je nejhorší období v zaměstnanosti, když v mnoha odvětvích dochází k sezónnímu poklesu. Čistý index trhu práce ale nyní slibuje nejsilnější první čtvrtletí od roku 2008. To lze považovat za znamení obnovy důvěry zaměstnavatelů,“ řekla generální ředitelka ManpowerGroup ČR a SR Jaroslava Rezlerová.

Prace.cz

Kam dál?

Nejnovější nabídky práce

Jak napsat životopis

Nakoukli jsme do zákulisí: Jak se pracuje v Howden ČKD Compressors

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz