Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Obyčejná práce, nebo srdcovka? Tohle vám pomůže si správně vybrat

Tipy a články: Obyčejná práce, nebo srdcovka? Tohle vám pomůže si správně vybrat

Inzerát zní zajímavě. Jenže co když se vám ve firmě nebude líbit? Kdyby tak měl člověk před nástupem křišťálovou kouli… A vidíte: má. Tedy něco na ten způsob. Zkuste stránku Atmoskop.cz, která srovnává firmy podle hodnocení skutečných zaměstnanců.

8. 8. 2018

Recenze na zaměstnavatele

Když vybíráme novou sekačku na trávu, porovnáváme, která má nejlepší parametry a cenu. Možná přihlédneme i k hodnocení lidí, kteří si ji koupili. A podle toho se rozhodneme. Při nákupech je srovnávání zcela přirozené, tak proč by to při hledání práce mělo být jinak? Než odpovíte na zajímavý inzerát, je dobré si zjistit, jaký ten zaměstnavatel ve skutečnosti je. A nejlepší recenzi vám poskytnou ti, kteří u něj pracují nebo pracovali.

7 600 firem a 23 000 názorů

Recenze na firmy objevíte na stránce Atmoskop.cz, která sbírá ověřená hodnocení od bývalých nebo současných zaměstnanců. Jejich zkušenosti a názory vám pomohou se při hledání práce správně rozhodnout a vybrat si firmu, která bude vaší srdcovkou. „Na Atmoskopu už lidé ohodnotili přes 7 500 firem a přidali k nim přes 23 000 hodnocení,“ říká Michal Dlouhý z Prace.cz. Za Atmoskop.cz se dokáže postavit i proto, že za ním stojí firma LMC, která vlastní i portál Prace.cz.

Chci si porovnat si firmy

Kdy vám Atmoskop.cz pomůže?

  • Když hledáte novou práci, procházíte inzeráty a chcete si udělat obrázek, jestli je pro vás daná firma vhodná.
  • Když se rozhodujete mezi dvěma či více nabídkami. Hodnocení od lidí vás navedou správným směrem. Dozvíte se třeba, jak jsou spokojeni se mzdou nebo chováním kolegů.
  • Když nyní práci máte, ale chcete se podívat, zda vás jinde nečeká něco lepšího.

Hodnocení podle týmů a oddělení

Někdy ale pohled na celkové hodnocení firmy nestačí. Protože co když to zrovna v oddělení, kam máte nastoupit, nebude stát za nic? Na Atmoskop.cz si proto můžete zobrazit, jak firmu hodnotí lidé z jednotlivých týmů nebo oddělení: obchodního, finančního, z výroby a dalších. Přečíst si můžete i jejich komentáře. Těm, které vám opravdu pomohly, dejte klidně „lajk“.

Chci si vybrat oddělení

Co v práci nejvíce hledáte?

Někdo hledá práci bez přesčasů. Jiný takovou, která mu nabídne jistotu a stabilitu. Další chce pracovat někde, kde se naučí něco nového. Zkrátka: každý máme své představy a oceníme něco jiného. I na to Atmoskop.cz myslel.
Vyhledejte si budoucí práci podle toho, co je pro vás nejdůležitější. Na výběr máte 21 konkrétních kategorií. Třeba: pravidelný příjem, dobrá perspektiva firmy, nevyžadování přesčasů, firemní školka a podobně

Chci si vybrat nejlepší firmu

Jak Atmoskop.cz sbírá hodnocení od lidí?

Všechna hodnocení od lidí se pečlivě ověřují (byť přímo na Atmoskopu se zobrazují vždy anonymně). Máte tedy jistotu, že jde o férové recenze a nikdo vás nevodí za nos.

Všichni hodnotitelé musí dodržet kodex férového hodnocení, který zakazuje třeba vulgarity nebo psaní konkrétních jmen. Pokud hodnocení přidávají současní zaměstnanci, musí ho poslat z firemního e-mailu, aby byla jistota, že ve firmě skutečně pracují. Recenze od bývalých zaměstnanců Atmoskop.cz získává třeba oslovením lidí, kteří si vyplnili profil na Prace.cz a Jobs.cz (za všemi třemi službami totiž stojí jedna mateřská firma – LMC).

Nyní Atmoskop.cz intenzivně hledá řešení, jak do hodnocení zapojit i ty, kteří firemní e-mail nemají (například pracují na pozici, kde ho nepotřebují nebo už ve firmě skončili). Brzy už bude možné, aby se o recenzi podělili i oni.

Pomůžete ostatním správně se rozhodnout a ohodnotíte svého zaměstnavatele? Přidejte své hodnocení

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz