Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Práce o svátcích: ohlídejte si, na co máte nárok

Tipy a články: Práce o svátcích: ohlídejte si, na co máte nárok

Za jakých podmínek vás zaměstnavatel může hnát do práce ve svátek? Přečtěte si, na co máte nárok, ať vás rozpis směn nezaskočí.

  • Poslední aktualizace článku: 20. 12. 2017


Nařízení práce ve svátek

Práci ve svátek by vám měl šéf nařizovat jen v ojedinělých případech. Sváteční směna se vás podle zákoníku práce může týkat, pokud pracujete například ve službách, které jsou důležité k uspokojování potřeb obyvatelstva (školství, zdravotnictví, kultura, sport).

Dále pokud děláte v nepřetržitém provozu, v dopravě nebo pokud se staráte jako ošetřovatel o zvířata.

Povolat vás do práce ve svátek mohou také kvůli inventuře, naléhavým opravám nebo nakládacím a vykládacím pracem. Mělo by však platit, že se jedná o činnosti, které nelze udělat v běžný den.

Prodavači a svátky

Od roku 2016 platí zákon, který částečně omezuje pracovní dobu o svátcích:

  • Velké obchody (nad 200 m²) mají mít zavřeno 1. ledna, na Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a také 25. a 26. prosince.
  • Na Štědrý den mohou větší obchody otevřít jen do 12:00, aby obsloužily poslední dárkové opozdilce.
  • Menší obchody (s plochou do 200 m²) mohou zůstat otevřené i o svátcích. Výjimku mají také lékárny, čerpací stanice a obchody v nemocnicích, na nádražích a na letištích.

Příplatek, nebo náhradní volno

Pokud trávíte svátek v práci, zaměstnavatel má dvě možnosti, které vám za to může nabídnout:

1. Náhradní volno

  • Platí jednoduchá matematika: kolik svátečních dnů odpracujete, tolik volných dnů musíte dostat. Náhradní volno za svátek vám zaměstnavatel musí poskytnout do 3 měsíců po odpracovaném svátku.

  • Znamená to, že pokud budete pracovat o Vánocích, náhradní volno si vyčerpáte nejpozději do konce března příštího roku. Zákoník práce ale umožňuje domluvit se i na jiném termínu – pokud s ním vy i šéf budete souhlasit.

2. Příplatek

  • Jenže někdy se víc než volno hodí peníze navíc, co si budeme povídat. Příplatek je další možnost, jak vám šéf může práci ve svátek vynahradit.

  • Kolik je příplatek za svátek? Je to 100 % vašeho průměrného denního výdělku. Takže pokud odpracujete jeden svátek, dostanete za něj zaplaceno, jako byste odpracovali dva „normální“ dny.

  • Odpočinek má přednost před penězi. Tak se na to alespoň dívá zákoník práce. Příplatek za práci ve svátek vám tedy šéf může navrhnout jako druhou možnost místo náhradního volna. Pokud taková nabídka zazní, je na vás, co upřednostníte: jestli volno, nebo peníze.

» Podívejte se na nové nabídky práce

Adventní přesčasy

Závěr roku bývá ve firmách hektický. Může se tedy stát, že po vás budou chtít práci přesčas. Ale za jakých podmínek?

Platí, že přesčasy by vám měli nařizovat jen výjimečně a z vážných provozních důvodů. Zákoník práce však už bohužel nevyjmenovává, jaké důvody to mohou být. V praxi se do toho vejde například mimořádný objem zakázek, které firma dostala.

Za přesčasy vám náleží příplatek 25 % (ale jen pokud nemáte přímo v pracovní smlouvě sjednáno, že vaše mzda už práci přesčas zahrnuje). Další možnost je vybrat si za přesčasové hodiny náhradní volno.

» Práce přesčas: na co si dát pozor

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz