Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Takhle to prý vypadá, když pracujete. Zasmějte se trapným fotkám profesí

Tipy a články: Takhle to prý vypadá, když pracujete. Zasmějte se trapným fotkám profesí

Taky jste se v časopisech, reklamách nebo dokonce v pracovních inzerátech setkali s fotkami z práce, které vás rozesmály svou naivitou? Vybrali jsme některé zvlášť vypečené fotografické přešlapy, které se dají najít na internetu. Vidíte mezi nimi i svou práci?

12. 2. 2019

Vrták u vrtáku

Nevíme, jestli tenhle chlapík ten vrták někdy opravdu zapnul, ale pokud ano, pravděpodobně už se nechává fotit jenom se zavřenýma očima. Nebo dostal konečně ochranné brýle! (A rukavice? Neměl by mít v takovém provozu rukavice?)

Zákeřné sazeničky

Zato tenhle expert nedá bez ochranných pomůcek ani ránu. Co kdyby mu nějaká sazenička vybouchla přímo do obličeje, že?

Přinesla jsem vodováhu

V redakci rozhodně fandíme tomu, aby ženy dostávaly šanci i v profesích, které byly dříve spíše mužské (a naopak též), ale tahle rozevlátá modelka má na stavbě dělat co? Podavačku vodováhy?

Bezva tyč s něčím železným

Zato tento prodavač v železářství ví přesně, jak se drží kladivo… Zákaznice se ale ještě nerozhodla, jestli koupí spíš kladivo, nebo radši šroubovák. Ojaja…

Kdo ví, kam to zajde

Vtipné bývá, když fotografovi dojdou modelové, a narazíte rovnou na sérii fotek. Takže začíná to nevinně – malinami. Ale nenechte se zmást!

O chvíli později je už ruka v rukávě, tedy banány v košíku a zelinář ve fešácké „džísce“, abychom byli zcela přesní.

Mikroskop je přežitek

Pracujete v laboratoři? Tak to určitě znáte. Založíte na sklíčko nový vzorek, zavoláte kolegu a takových pět, deset minut na něj oba jen tak zíráte. Třeba jestli se pohne – nebo tak něco.

Ten kód se dostal úplně mimo kontrolu!

Jestli celý den pracujete s počítačem jako třeba programátoři, určitě vám velmi pomáhá pracovat ve tmě a promítat si napsaný text na obličej, jojo…

Houstone, máme problém

A tohle? Takhle vypadá budoucnost… Nebo se jim prostě jen rozbil monitor a oni k tomu musí svolat všechny lidi z kanceláře, než někoho konečně napadne počítač restartovat.

Kabaret ve skladu

Práce vedoucí skladu musí být nesmírně vzrušující a plná dobrodružství. Alespoň tahle paní si to myslí.

Když se dostatečně vyhecuje, nepotřebuje ani vysokozdvižný vozík:

Její kolegové ovšem nadšení nesdílí:

Na co já to zapomněla…

Tohle má být jakože kuchařka připravující burger. Při bližším pohledu je ale ten plátek mletého hovězího ještě syrový. Cože? Haló, paní kuchařko, to maso se musí nejdřív ogrilovat! Ale když se podíváte do kuchyně, začne to být jasné – vypnuli jim elektřinu. Už před několika lety.

Strom na plicním

A borec na konec. Tahle paní dělá prosím co?

» Podívejte se na nové nabídky práce

Hana Kostovičová

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz