Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Veletrh práce pro lidi, kteří prodělali rakovinu

Tipy a články: Veletrh práce pro lidi, kteří prodělali rakovinu

Poslední prázdninový čtvrtek patří lidem, kteří se poprali s onkologickým onemocněním a nyní hledají novou práci. Zajímavé příležitosti na ně čekají na speciálním veletrhu, který pořádá pražské sdružení Amelie. Vstup je zdarma.

26. 8. 2014

↑ Návrat do práce po onkologické nemoci není jednoduchý.

Kdy se veletrh koná?

Veletrh proběhne už tento čtvrtek 28. srpna v Praze, a to od 9:30 do 15:30 hodin. Koná se v konferenčním centru Greenpoint ve Strašnicích. Na veletrhu se představí 15 vybraných zaměstnavatelů ze Středočeského kraje, kteří nabídnou volná místa v nejrůznějších profesích, ovšem vždy s ohledem na případná zdravotní omezení bývalých pacientů.

Zpátky do běžného života

„Na náš pracovní veletrh srdečně zveme všechny, kteří po léčbě rakoviny hledají cestu zpátky do běžného života,“ říká Tereza Žílová ze sdružení Amelie. „Zaměstnavatelé, kteří přijali naše pozvání na veletrh, stojí o motivované a kompetentní uchazeče, i když jim nemoc zanechala nějaké zdravotní omezení. Přijďte se s nimi seznámit,“ láká zájemce o práci Žílová.

Nemoc si nevybírá…

Rakovinou onemocní lidé nejrůznějších profesí i vzdělání, často s výbornými pracovními kompetencemi a velkou chutí se po léčbě vrátit do zaměstnání. Návrat jim ale komplikují různá zdravotní omezení a častá nechuť zaměstnavatelů jim vyjít vstříc, například úpravou pracovní doby.

Úvodní rozehřívací hodinou veletrhu provede v roli moderátora Radim Koštial z portálu HR kavárna. „Jsem rád, že u toho můžu být a udělám vše proto, aby se účastníci cítili uvolněně,“  říká Radim Koštial, a dodává: „Přijďte včas, ať o nic nepřijdete!“

Sdružení Amelie poskytuje psychosociální pomoc lidem, kterým do života vstoupila rakovina. Jeden z projektů se zaměřuje právě na návrat bývalých onkologických pacientů zpět do zaměstnání.

Prace.cz

Kam dál?

Nabídka práce pro lidi se zdravotním omezením

Na co má zaměstnanec nárok, když onemocní

Ve kterých firmách se chovají hezky k zaměstnancům?

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz