Prace.cz  >  Poradna  > Právní rádce  > Prodloužení smlouvy na dobu určitou

Právní rádce: Prodloužení smlouvy na dobu určitou

Dotaz: Mám uzavřenou smlouvu na dobu určitou a ta mi za týden končí. Podle zadané práce to ale vypadá, že zaměstnavatel se mnou i nadále počítá. O další budoucnosti se mnou ještě nemluvil. Ráda bych v práci zůstala. Mám do zaměstnání chodit i po uplynutí doby určité a další smlouvu řešit až po vypršení té současné?

9. 12. 2012

Odpověď: Ze všeho nejlepší bude, když sama ukážete iniciativu a na rovinu si se zaměstnavatelem vyjasníte, jaké má s vámi další záměry.

Pokud byste i po skončení pracovní smlouvy na dobu určitou chodila do zaměstnání a zaměstnavatel by vám přiděloval práci, platí, že by se pracovní poměr překlopil do režimu pracovního poměru na dobu neurčitou. Tak byste získala i s tím spojená práva, např. byste měla nárok na odstupné v případě výpovědi ze strany zaměstnavatele.

» Pracovní poměr na dobu určitou

Připraveno ve spolupráci s advokátní kanceláří Jasanská & Co.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz