Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Jak se rekvalifikovat na maséra

Tipy a články: Jak se rekvalifikovat na maséra

Pokud zvažujete, že se stanete masérem, potřebujete k tomu odbornou kvalifikaci. Získat ji můžete v rekvalifikačním kurzu Masér pro sportovní a rekondiční masáže.

Jaká je náplň masérského kurzu?

Na kurzu se seznámíte se základy anatomie a masérskou technikou. Naučíte se, kdy je masáž vhodná a kdy ne a základy první pomoci. Součástí je i praktický nácvik masáží. Kurz je zakončen ústní a praktickou zkouškou. Po jejím absolvování získáte osvědčení o rekvalifikaci, na základě kterého můžete masáže vykonávat jako zaměstnanec nebo požádat o vydání výučního listu.

Kolik za kurz zaplatíte?

Kurz vás vyjde na 5 000 Kč a výše. Pokud jste právě v evidenci úřadu práce, můžete požádat o jeho proplacení. Jinak si jej musíte uhradit sami. Při výběru kurzu dbejte, aby byl akreditován ministerstvem školství. Jen tak vám bude závěrečné osvědčení k něčemu platné.

Jak dlouho kurz trvá?

Kurzy trvají kolem 150 hodin. Většinou si můžete vybrat, zda kurz absolvujete celodenní výukou za několik týdnů nebo si jej rozložíte do víkendových nebo večerních školení.

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz