Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Na jaké otázky nemusíte u pohovoru odpovídat

Tipy a články: Na jaké otázky nemusíte u pohovoru odpovídat

Na pohovoru se váš budoucí zaměstnavatel nesmí pídit po tom, jestli žijete sami nebo máte rodinu. Neměl by vyzvídat, jaké vyznáváte náboženství nebo jaké politické straně fandíte. Stejně tak by měla být tabu vaše sexuální orientace nebo případné těhotenství. I takové otázky ale mohou na pohovoru padnout. Jak na ně reagovat?

Co všechno jsou otázky, u nichž hrozí, že bude kandidát na jejich základě diskriminován, tedy vyloučen z náborového procesu? Mohou vypadat třeba takto:

  • Plánujete mít děti? Kdy? Máte malé děti?
  • Jste ženatý/vdaná/po rozvodu?
  • Byl/a jste někdy trestně stíhaný/á?
  • Máte nějaké zdravotní problémy?
  • Jste politicky činný, případně v jaké straně se angažujete?
  • Kouříte?
  • Slyším, že máte trochu jiný přízvuk. Odkud pocházíte?
  • Jste věřící?

Lidsky, ale rozumně

To všechno jsou dotazy sloužící ke zjišťování důvěrných informací, na které nemá zaměstnavatel právo, protože se samotným výkonem práce nijak nesouvisejí. Zaměstnavatel se může sice obávat, že například žena, která má doma malé dítě, s ním bude často doma, ale na základě toho ji nemůže z náboru vyřadit.

Na druhou stranu při pohovoru se obě strany snaží se co nejvíc vzájemně poznat, a to i po lidské stránce. Rodinný stav a případně další osobnější informace celkový obraz uchazeče dokreslují, což ho může posunout před ostatní. Je pak na každém, jak bude ochotný se s osobními údaji svěřovat. Reagovat můžete několika způsoby:

Říct pravdu

Nic nezatajujte a odpovězte po pravdě: „Pocházím ze Srbska, ale v Česku žiju a pracuju už pět let.“ Nebo: „Zakládat rodinu teď neplánuji, ale někdy v budoucnu nejspíš ano.“ Možná riskujete, že vás vyřadí z řad potencionálních kandidátů. Ale může to být také naopak a zaměstnavatel ocení vaši upřímnost.

Odpovědět obecně či zamířít k podstatě dotazu

Jestliže jste třeba přiznali, že máte malé děti, zaměstnavatel může chtít vědět, jestli jste schopni v případě jejich nemoci zajistit hlídání nějakou jinou osobou. Opět dotaz osobního charakteru, na který nemusíte odpovídat. Ostatně pokud řeknete, že ne, jakou budete mít asi šanci?

V tom případě se jeví jako nejlepší varianta obecnější odpověď. Můžete například říct, že nemoci dětí jste vždycky zvládly a že v minulém zaměstnání jste neměli víc absencí než ostatní kolegové. Protože právě hrozící absence je to, na co se zaměstnavatel ve skutečnosti ptal. Stejně tak pokud se zaměstnavatel pídí po národnosti kandidáta, ten ho může ujistit, že všechna potřebná povolení k práci v České republice má.

S úsměvem odmítnout na dotaz reagovat

Odmítnout odpovědět máte právo. Teď jde o to, jakým způsobem to uděláte. Můžete vmést zaměstnavateli do tváře, že nemá právo se ptát. Anebo říct to samé uhlazenějšími slovy. „Tato otázka je příliš soukromá a nemyslím si, že  souvisí s mými schopnostmi vykonávat u vás danou pozici.“

Můžete vzápětí dodat, že o tuto pozici velmi stojíte z těch a z těch důvodů. Není potřeba se při tom omlouvat. Stačí si jen stát za svým. Každopádně si zachovejte příjemné vystupování. Rozčilování nebo pohoršování nad nevhodnou otázkou vám plusové body nezíská. A nakonec třeba právě tímto zásadovým postojem si zaměstnavatele získáte.

Bez přípravy je to těžké

Nejdůležitější je předem si rozmyslet, jak budu na nevhodné otázky reagovat. Co všechno „přiznám“ – manželství a děti ano, ale například politické angažmá už ne. Odpovědi na osobní dotazy je dobré si připravit předem. Budete působit sebevědoměji.

A ještě na jednu věc pozor: Jestliže o sobě žádné osobní informace nechcete prozrazovat, buďte ostražití i při „nezávazném“ konverzování, které vypadá často nevinně, ale ve skutečnosti na sebe může člověk během něj říct něco, co nechtěl.

Přejeme vám jen pohovory s férovými otázkami. Abyste se na ně dostali, odpovězte na nabídky na Prace.cz.

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz