Prace.cz  > Poradna > Tipy a články > Plat 25.000 kč měsíčně: uvádí ho každý třetí inzerát

Tipy a články: Plat 25.000 kč měsíčně: uvádí ho každý třetí inzerát

Tak tohle je hodně slušné! Třetina nabídek na Prace.cz slibuje měsíční plat 25.000 Kč měsíčně. Zaměstnavatelům chybí lidé, a tak se je snaží nalákat na lepší peníze. Na zmíněný plat dosáhnete v administrativě, dopravě, výrobě a dalších oborech. Záleží samozřejmě na konkrétní pozici, ale z následujícího přehledu jasně uvidíte, že plat 25.000 Kč není jen „pro vyvolené“.

1. Doprava a zásobování

V tomto oboru teď uchazeči mohou vybírat z 3000 nabídek s platem 25.000 Kč měsíčně. Tyto peníze firmy nabízejí třeba řidičům, skladníkům, dispečerům, logistikům nebo nákupčím.

» Prozkoumat nabídky v dopravě

2. Administrativa

Na plat 25.000 kč měsíčně zaměstnavatelé lákají i asistentky, recepční, referenty nebo specialisty zákaznického servisu. V administrativě nyní můžete na Prace.cz najít 1700 inzerátů se zmíněnou výší platu.

» Prozkoumat nabídky v administrativě

3. Výroba a průmysl

Průmyslové a výrobní firmy teď vystavují 4700 nabídek s platem nad 25.000 Kč. Tento výdělek slibují třeba CNC operátorům, svářečům, obráběčům kovů, elektromechanikům a dalším profesím. Získat ho mohou i řemeslníci různých specializací.

» Prozkoumat nabídky ve výrobě

4. Finance, banky, ekonomika

1900 nabídek s platem nad 25.000 Kč můžete na Prace.cz objevit v oboru financí. Firmy hledají účetní, pojišťováky, osobní bankéře na pobočky nebo telefonní prodejce.

» Prozkoumat nabídky ve financích

5. Stavebnictví

Například jeřábníkům, elektrikářům, bagristům, instalatérům, zámečníkům a dalším odborníkům dnes stavební firmy nabízejí plat 25.000 Kč měsíčně nebo i víc. Na Prace.cz je nyní 1800 inzerátů s nabídkou takového výdělku.

» Prozkoumat nabídky ve stavebnictví

A kolik to bude čistého?

To je důležitá otázka. Pokud vám v práci dají 25.000 Kč hrubého, kolik vám po zaplacení daní a zdravotního/sociálního pojištění bude skutečně chodit na účet?

  • Plat 25.000 Kč znamená čistý výdělek 19.295 Kč.

  • Pokud máte děti, týká se vás daňové zvýhodnění. Například při jednom potomkovi vám čistá mzda poskočí na 20.412 Kč.

Jak vlastně firmy na Prace.cz zveřejňují plat?

Ještě před pár lety nebylo moc obvyklé, že by firmy u nabídek zveřejňovaly také nabízený plat. To už je dnes jinak a inzeráty na Prace.cz můžete celkem pohodlně filtrovat podle výše platu. Jak přesně to funguje?

» Všechny nabídky práce za 25.000 Kč

Jana Kutarňová, Prace.cz

KAM DÁL?

Jak dát výpověď: praktické rady

Platí vás dost? Porovnejte si anonymně plat

Triky, které vám usnadní hledání práce

 

Buďte první, komu poradíme!

  • Připravíme vás na snadnou změnu práce
  • Naučíme vás triky, jak zapůsobit u pohovoru
  • Ptejte se ZDARMA našich právníků
Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami Prace.cz