Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Triky, které vám usnadní hledání na Prace.cz

Tipy a články: Triky, které vám usnadní hledání na Prace.cz

Víme, že hledat práci není žádná sranda. Pročítání nabídek, posílání životopisů, obcházení pohovorů… Podívejte se, co vám Prace.cz nabízí, aby vám hledání nové práce co nejvíce usnadnila.

 • Poslední aktualizace článku: 6. 5. 2020

1. Hledejte podle výše mzdy

Dnes už mnohé firmy naštěstí nedělají s nabízenou mzdou takové tajnosti. U spousty inzerátů tedy můžete vidět konkrétní částku (nebo alespoň rozmezí).

 • Jak filtrovat podle výše mzdy: Hned na hlavní stránce Prace.cz máte možnost zvolit si, jaký plat vás zajímá. Je tu i druhá možnost: nechte si zobrazit nabídky a pak klikněte nahoře na tlačítko Upřesnit hledání.
 • Co když jste zadali filtr, ale nevidíte konkrétní částku? Ano, to se může stát. Kliknete, že chcete vidět třeba nabídky s platem nad 18.000 Kč. Vyjede vám sice seznam inzerátů, ale ne u všech vidíte požadovanou částku. To je způsobené tím, že některé firmy nabízený plat zadaly jen do našeho systému, ale nechaly ho skrytý. Jejich inzeráty vám tedy vyskočí jako vyhovující, ačkoliv na korunu přesnou částku se bohužel nedozvíte.

» Čtěte dál: Jak na pohovoru vyjednávat o platu

2. „Nutně vás potřebují“


Když si necháte zobrazit nabídky, uvidíte, že je u nich napsáno třeba: Nutně vás potřebují. Nebo: Jen pár hodin. Co tyhle informace znamenají a proč je tam zaměstnavatelé dávají?

 • Nutně vás potřebují. Tuto hlášku uvidíte u nabídek, které firmy chtěly zvýraznit před konkurencí. Jde jim o to, abyste na jejich inzerát narazili o něco dříve než na jiný. Samozřejmě takto mohou být označené i pozice, které takzvaně hoří a zaměstnavatelé je potřebují obsadit co nejrychleji.
 • Jen pár hodin. Takto jsou označené inzeráty, které zaměstnavatelé vystavili před velmi krátkou dobou. Pokud odpovíte, váš životopis může být jedním z prvních, který personalista uvidí.
 • Dnešní. To jsou také velmi čerstvé nabídky, zveřejněné během dnešního dne.
 • Včerejší. 2 dny. Méně než týden. Méně než 2 týdny. Tyto hlášky uvidíte u starších inzerátů. Znamená to, že když nejsou tak čerstvé, nemá smysl na ně odpovídat? Ale vůbec ne! Zdaleka ne všechna volná místa firmy obsadí za pár dní. Inzeráty proto nechávají záměrně vystavené delší dobu a chtějí si v klidu pročíst všechny došlé životopisy.
 • Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpovědělo méně než 5 lidí. Konkurence uchazečů je tedy velmi nízká, využijte toho a pošlete životopis.
 • Do 2 týdnů odpoví. Takto označujeme inzeráty zaměstnavatelů, u kterých máme ověřeno, že se lidem ozvou nejdéle za dva týdny od poslání životopisu. Buď je pozvou na pohovor nebo alespoň poděkují za zájem − aby uchazeči věděli, na čem jsou.

3. Nabídky podle vašich představ e-mailem


I když si výběr zúžíte tím, že do hledacích políček vyplníte okres a požadovanou profesi, pročítání nabídek by vám zabralo obrovské množství času. Navíc je jasné, že na Prace.cz nemůžete viset pořád. A co si to trochu usnadnit? Nechte si od nás posílat vyhovující nabídky e-mailem.

Jak na to?

 • Na hlavní stránce vyplňte do hledacích políček, jakou práci hledáte (okres, obor/profese, typ úvazku, požadovaný plat, vzdělání…)
 • Nechte si zobrazit nabídky
 • Přímo v seznamu nabídek uvidíte políčko, kam můžete vyplnit svůj e-mail. Nic dalšího už nemusíte nastavovat! Do e-mailu vám pak začnou automaticky chodit nabídky, které vyhovují právě vašemu hledání. Dostanou se k vám tak třeba i takové, které byste sami neobjevili.

4. Zapojte klíčová slova


Na hlavní stránce Prace.cz uvidíte tři hlavní hledací políčka. Do prvního napište okres nebo kraj, kde chcete pracovat. Do druhého napište svou profesi nebo zvolte obor z nabídky. Třetí políčko vám umožní ještě více zacílit. Můžete tam napsat třeba název konkrétního zaměstnavatele nebo klíčové slovo − třeba angličtina nebo řidičský průkaz skupiny D. Během chvilky už můžete pročítat nabídky, které jsou přesně pro vás.

Držíme vám palce v hledání! Tady jsou všechny aktuální nabídky

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz