Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Triky, které vám usnadní hledání na Prace.cz

Tipy a články: Triky, které vám usnadní hledání na Prace.cz

Víme, že hledat práci není žádná sranda. Pročítání nabídek, posílání životopisů, obcházení pohovorů… Tak proč si to trochu neusnadnit? Podívejte se, co vám Prace.cz nabízí a vy o tom možná zatím nevíte.

1. Hledejte podle výše platu


Dnes už mnohé firmy naštěstí nedělají s nabízeným platem takové tajnosti jako dřív. U spousty inzerátů tedy můžete vidět konkrétní částku. Třeba stavební společnosti zadávají plat dokonce u 60 % nabídek!

  • Jak filtrovat podle platu: Hned na hlavní stránce Prace.cz máte možnost zvolit si, jaký plat vás zajímá. Vybírat můžete z rozmezí 8.000 – 40.000 Kč měsíčně. Je tu i druhá možnost: nechte si zobrazit nabídky a pak klikněte nahoře na tlačítko Upravit hledání.
  • Co když jste zadali filtr, ale nevidíte konkrétní částku. Ano, to se může stát. Kliknete, že chcete vidět třeba nabídky s platem nad 18.000 Kč. Vyjede vám sice seznam inzerátů, ale ne u všech vidíte požadovanou částku. To je způsobené tím, že některé firmy nabízený plat zadaly jen do našeho systému, ale nechaly ho skrytý. Jejich inzeráty vám tedy vyskočí jako vyhovující, ačkoliv na korunu přesnou částku se bohužel nedozvíte.

Čtěte dál: Jak na pohovoru vyjednávat o platu

2. „Nutně vás potřebují“


Když si necháte zobrazit nabídky, uvidíte, že je u nich napsáno třeba: Nutně vás potřebují. Nebo: Jen pár hodin. Co tyhle informace znamenají a proč je tam zaměstnavatelé dávají?

  • Nutně vás potřebují. Tuto hlášku uvidíte u nabídek, které firmy chtěly zvýraznit před konkurencí. Jde jim o to, abyste na jejich inzerát kápli o něco dříve než na jiný. Samozřejmě takto mohou být označené i pozice, které takzvaně hoří a zaměstnavatelé je potřebují obsadit co nejrychleji.
  • Jen pár hodin. Takto jsou označené inzeráty, které zaměstnavatelé vystavili před velmi krátkou dobou. Pokud odpovíte, váš životopis může být jedním z prvních, který personalisté uvidí.
  • Dnešní. To jsou také velmi čerstvé nabídky, zveřejněné během dnešního dne.
  • Včerejší. 2 dny. Méně než týden. Méně než 2 týdny. Tyto hlášky uvidíte u starších inzerátů. Znamená to, že když nejsou tak čerstvé, nemá smysl na ně odpovídat? Ale vůbec ne! Zdaleka ne všechna volná místa firmy obsadí za pár dní. Inzeráty proto nechávají záměrně vystavené delší dobu a chtějí si v klidu pročíst všechny došlé životopisy.

3. Nabídky na míru e-mailem


Na Prace.cz teď visí skoro 70.000 nabídek. I když si výběr zúžíte tím, že do hledacích políček vyplníte okres a požadovanou profesi, pročítání by vám zabralo obrovské množství času.
A co si to trochu usnadnit? Nechte si od Prace.cz posílat vyhovující nabídky e-mailem. Jak na to?

  • Na hlavní stránce vyplňte do hledacích políček, jakou práci hledáte (okres, obor/profese, typ úvazku, požadovaný plat, vzdělání…)
  • Nechte si zobrazit nabídky
  • Přímo v seznamu nabídek uvidíte políčko, kam můžete vyplnit svůj e-mail. Nic dalšího už nemusíte nastavovat! Do e-mailu vám pak začnou automaticky chodit nabídky, které vyhovují právě vašemu hledání. Dostanou se k vám tak třeba i takové, které byste sami neobjevili.

4. Klíčová slova


Na hlavní stránce Prace.cz uvidíte tři hlavní hledací políčka. Do prvního napíšete okres nebo kraj, kde chcete pracovat. Do druhého napište svou profesi nebo zvolte obor z nabídky. Třetí políčko vám umožní ještě více zacílit. Můžete tam napsat třeba název konkrétního zaměstnavatele nebo klíčové slovo – třeba angličtina nebo řidičský průkaz skupiny D. Během chvilky už můžete pročítat nabídky, které jsou přesně pro vás.
Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz