Prace.cz  >  Poradna  > Právní rádce  > Dohoda o rozvázání pracovního poměru (vzor)

Právní rádce: Dohoda o rozvázání pracovního poměru (vzor)

  • Poslední aktualizace: 14. 11. 2018

Dohodu nemůžete jen tak „podat“ – na rozdíl výpovědi. Na obsahu dohody se musíte předem domluvit se zaměstnavatelem. Součástí dokumentu musí být datum, kdy váš pracovní poměr skončí.
» Stáhnout vzor dohody o ukončení pracovního poměru

  • Co když zaměstnavatel s dohodou nesouhlasí? Na to má právo. K dohodě ho nemůžete nutit, stejně jako nemůže nutit on vás. Pokud nesouhlasí, nezbývá, než podat klasickou výpověď.
  • Stačí se domluvit ústně? Nestačí. Dohoda se vždy sepisuje písemně. Nikdy nepodepisujte dohodu, pokud obsahuje věci, na které nejste ochotni přistoupit nebo pokud jejímu obsahu nerozumíte.
  • Patří do dohody důvody ukončení pracovního poměru? Doporučujeme je tam dopsat, pokud váš pracovní poměr končí ze zdravotních nebo organizačních důvodů (tzv. pro nadbytečnost). Díky tomu se nepřipravíte o odstupné a o vyšší výměru podpory v nezaměstnanosti, pokud byste se šli hlásit na úřad práce.

Připraveno ve spolupráci se službou Dostupný advokát.

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz