Prace.cz  >  Poradna  > Právní rádce  > Nemoc ve zkušební době: platí částečná ochrana proti výpovědi

Právní rádce: Nemoc ve zkušební době: platí částečná ochrana proti výpovědi

Nastoupil jsem do nové práce, kde mi začala běžet tříměsíční zkušební doba. Jenže jsem onemocněl a část zkušebky strávil doma v posteli na neschopence. Teď nevím, kdy mi vlastně zkušební doba skončí. Kdy se můžu přestat obávat, že mě zaměstnavatel může propustit bez udání důvodu?

  • Poslední aktualizace článku: 26. 2. 2020

Prvních 14 dní platí ochrana proti výpovědi

  • Pokud zaměstnanec onemocní ve zkušební době, prvních 14 dnů je chráněn proti okamžité výpovědi.
  • 15. kalendářní den už mu zaměstnavatel bohužel může vyrozumění o zrušení jeho pracovního poměru doručit.
  • Jak to bude s nemocenskou? V prvních 14 dnech nemoci platí náhradu mzdy zaměstnavatel, od 15. dne přebírá placení nemocenské sociálka.

Zkušební doba se prodlužuje

  • Pokud byste tedy v rámci zkušební doby například tři týdny promarodili, platí, že zaměstnavatel váš pracovní poměr první dva týdny skončit nemůže, od začátku třetího ale už ano.
  • Zároveň platí, že původně sjednaná zkušební doba se o tři týdny prodlužuje a okamžitého zrušení se tak můžete obávat ještě o něco déle.
  • Příklad: Nastoupili jste 1. května se zkušební dobou na tři měsíce. V květnu jste strávili 9 dní na nemocenské. Původně měla zkušební doba uplynout 31. července, ale kvůli nemoci se prodlouží až do 9. srpna.

Na druhou zkušebku nekývejte

  • Jiný způsob prodloužení zkušební doby (než výše uvedený) zákoník práce nepřipouští. V praxi se toto omezení někdy obchází tak, že po skončení zkušební doby zaměstnavatel požaduje, aby zaměstnanec souhlasil se skončením pracovního poměru dohodou a uzavřel novou pracovní smlouvu – opět se zkušební dobou.
  • Tento postup ale není podle převažujících názorů v souladu s právem. Případné zrušení pracovního poměru v takové „druhé“ zkušební době by tak bylo s největší pravděpodobností neplatné.

Článek byl připraven ve spolupráci s advokátní kanceláří CMS Cameron McKenna. CMS Cameron McKenna je členem celosvětového řetězce advokátních kanceláří CMS a poskytuje svým klientům komplexní právní poradenství, včetně služeb v oblasti pracovního a smluvního práva.

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Za účelem zasílání rad a článků budou provozovatel portálu Prace.cz, společnost LMC a další společnosti z jeho obchodní skupiny, jakožto společní správci uchovávat Vámi zadaný e‑mail. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz