Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Co musí být dodrženo při sjednání zkušební doby nebo při odchodu v jejím průběhu?

Tipy a články: Co musí být dodrženo při sjednání zkušební doby nebo při odchodu v jejím průběhu?

Zkušební doba není ze zákona povinná, ale zavádí ji většina zaměstnavatelů. V tom případě musí splňovat několik pravidel určených zákoníkem práce. Která to jsou?

Jaké jsou lhůty?

Obvykle se zkušební doba zavádí na tři měsíce, což je také nejdelší možná doba u nevedoucích pozic, u těch vedoucích může být zkušební doba nejdéle šest měsíců. V obou případech musí být vkuse.

Zkušební lhůta nesmí být delší než polovina smluveného pracovního poměru. Jestliže tedy zaměstnanec nastoupí na čtyři měsíce, ve zkušební době může být nejdéle dva měsíce. Sjednaná má být nejpozději v den nástupu, a vždy písemně, ústně je neplatná.

Zkušební doba nesmí být prodlužována. Jestliže po třech měsících skončila, nesmí být prodloužena třeba ještě o dva týdny. Výjimkou je situace, kdy nastane překážka, kvůli které nemůže zaměstnanec práci vykonávat. O tento den či dny, kdy nepracoval, je mu potom zkušební doba prodloužena. To samé platí o nemocenské. Jestli během ní může zaměstnavatel ukončit pracovní poměr, se podívejte tady.

TIP: V praxi se někdy stává, že je zákon obcházen – když zkušební doba skončí, zaměstnavatel po zaměstnanci chce, aby ukončil pracovní poměr dohodou a uzavřel novou pracovní smlouvu, v níž je zkušební doba opět uvedena. Na takové jednání nepřistupujte.

Okamžité ukončení

Ve zkušební době mohou obě strany ukončit pracovní poměr. Mohou tak učinit zaměstnanec i zaměstnavatel okamžitě a bez udání důvodu. Vždy ale musí být zachována písemná forma takového dokumentu. Pracovní poměr pak skončí datem doručení druhé straně. Nicméně dokument, který není výpovědí, ale Ukončením pracovního poměru ve zkušební době, může datum obsahovat. Pokud by byl druhé straně doručen ještě před tímto datem, skončí pracovní poměr k tomuto datu.

Pro obě strany

Zkušební doba slouží oběma stranám k poznání, jestli jim vzájemná spolupráce vyhovuje. Není to tedy tak, že by byla výhodným nástrojem jen pro zaměstnavatele. Také zaměstnanec má díky ní právo okamžitě opustit místo, pokud v práci není spokojen, a nemusí čekat, až vyprší nějaká lhůta nebo si za něj zaměstnavatel najde třeba náhradu.

Obvykle není rozumné ukončovat pracovní poměr po několika prvních dnech nebo i týdnech, to je doba, kdy se nový zaměstnanec teprve zapracovává a na nějaké závěry bývá v tu dobu brzy. Je proto v zájmu obou stran „dát tomu čas.“ Proto trvá zkušební doba tři, respektive šest měsíců.

Pracovní nabídky na vás čekají na Prace.cz. Běžte se na ně hned podívat.

 

 

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz