Prace.cz  > Poradna > Právní rádce > Vše, co potřebujete vědět o podání výpovědi

Právní rádce: Vše, co potřebujete vědět o podání výpovědi

Jak podat výpověď, abyste se nedostali do křížku se zákonem? Vybrali jsme z vašich dotazů těchto osm častých situací a osvětlíme, co dělat. Další dotazy můžete vkládat do komentářů pod článek.

1. Můžu dát výpověď, když jsem na neschopence?

  •  Výpověď můžete podat kdykoliv, tedy i během pracovní neschopnosti. Výpovědní doba vám začne běžet od prvního dne nového měsíce. Příklad: Podáte výpověď k 31. květnu. Výpovědní doba začne běžet 1. června a uplyne 31. července.

2. Chci odejít dohodou. Jak na to?

  • Měli byste vědět, že ukončení pracovního poměru dohodou nelze zaměstnavateli jen tak předat. To je rozdíl proti klasické výpovědi s dvouměsíční výpovědní dobou. Na znění dohody se vždy musí domluvit oba, tedy zaměstnanec i zaměstnavatel. Pokud končíte dohodou, můžete odejít k datu, na kterém se společně domluvíte. I dohoda se uzavírá písemně.

3. Brzy mi končí smlouva na dobu určitou. Musím podat výpověď?

  • Nemusíte. Smlouva na dobu určitou uplyne automaticky datem, ke kterému je sjednána. Zaměstnavatel vám může nabídnout prodloužení smlouvy.

» Čtěte více: Jak je to se smlouvami na dobu určitou

4. Slyšela jsem, že když podám výpověď sama, nebudu mít nárok na podporu. Je to pravda?

  • Není. Pokud podáte výpověď sama a půjdete se zapsat na úřad práce, dostanete podporu ve snížené sazbě (45 % předchozích příjmů). Vyšší sazbu podpory v nezaměstnanosti (65 % předchozích příjmů) dostanete, pokud výpověď podáte z tzv. vážného důvodu (péče o dítě do 4 let, zdravotní důvody apod.)

» Čtěte dále: Co vás čeká na úřadu práce

5. Dal jsem výpověď, ale pak jsme se s šéfem dohodli, že zůstanu. Musíme uzavřít novou smlouvu, nebo stačí sepsat dodatek?

  • V tomto případě je to ještě jednodušší – stačí, když zaměstnavatel skartuje výpověď. Pak bude i nadále platit vaše původní pracovní smlouva

6. Podal jsem výpověď a nyní jsem si našel novou práci. Chtějí však, abych nastoupil co nejdříve. Můžu si zkrátit výpovědní dobu?

  • Výpovědní dobu lze zkrátit jen po dohodě se zaměstnavatelem. Pokud s tím šéf nebude souhlasit, nezbývá bohužel nic jiného, než výpovědní dobu dodržet až do konce.

» Čtěte dále: Co vám hrozí, když nedodržíte výpovědní dobu

7. Zaměstnavatel mi odmítl podepsat výpověď. Co s tím?

  • Pokud má výpověď všechny náležitosti, zaměstnavatel ji ze zákona musí přijmout. Vždy je lepší, když si převzetí výpovědi necháte potvrdit písemně. Pokud to zaměstnavatel odmítá, můžete výpověď poslat na adresu firmy takzvaně na dodejku.

8. Nepřišla mi výplata. Můžu dát okamžitou výpověď?

  • Můžete, pokud vám výplata nedorazila 15 a více dní po splatnosti. Příklad: Například dubnovou výplatu vám firma musí ze zákona vyplatit nejpozději do konce května. Pak běží ještě 15 dní, kdy to zaměstnavatel může dát do pořádku. Pokud však ani 16. června nemáte peníze na účtě, můžete okamžitě skončit. Nárok na proplacení dlužné mzdy samozřejmě neztrácíte.

» Čtěte dále: Dluží mi výplatu, co můžu dělat?

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz