Prace.cz  >  Poradna  > Tipy a články  > Proč se hlásíte zrovna k nám? Jaké máte špatné vlastnosti? Poradíme, co odpovědět

Tipy a články: Proč se hlásíte zrovna k nám? Jaké máte špatné vlastnosti? Poradíme, co odpovědět

Kde se vidíte za pět let? Jaké jsou vaše dobré a špatné vlastnosti? Pokud netušíte, co na tyto a další otázky personalistů odpovídat, čtěte dál.

Jaké jsou vaše dobré a špatné vlastnosti?

Uchazeči se ošívají zejména u druhé části otázky. Netuší, nakolik se mají přiznávat ke svým slabostem. Proč se na to personalisté ptají? Zajímá je, zda máte nadhled a jste vyzrálá osobnost (samozřejmě přiměřeně svému věku).

  • Co na to odpovědět? Jmenujte tři až pět vlastností, z toho jednu „špatnou“. Ideálně něco, co nepatří k až tak závažným prohřeškům a co se snažíte změnit. Například: „Dělá mi trochu problém, když mám na poradě mluvit před více lidmi. Snažím se to ale překonávat.“
  • Co neodpovídat? „To nevím, nedokážu sám sebe posoudit.“ / „Nemám žádné špatné vlastnosti.“ Tím dáváte najevo, že se buď vůbec neznáte, anebo máte co skrývat. Také nezmiňujte vlastnosti, které jsou pro jakoukoliv práci vyloženě negativní (lenost, tendence vše odkládat, konfliktní povaha).
  • Na co pozor? Vlastnosti nestačí vyjmenovat jako básničku. Ke každé si rozmyslete, jak se projevuje v pracovním životě. Nejspíš se vás na to namátkou zeptají. („Říkáte, že jste vstřícný k lidem. A jak se to projevovalo v předchozím zaměstnání?“)

Proč se hlásíte zrovna k nám?

Zdá se vám tato otázka zbytečná, protože se na ni uchazeč může připravit? Právě to ale personalisté chtějí. Potřebují odbourat uchazeče, kteří hledají víceméně jakoukoliv práci u jakékoliv firmy. Takoví lidé totiž nebudou k zaměstnavateli dvakrát loajální.

  • Co odpovědět? Pořádně si projděte web firmy, kam míříte na pohovor. Nastudujte si něco o její historii, majitelích, významných zákaznících, výrobcích a službách. Na pohovoru povězte, co je vám osobně na firmě nejsympatičtější.
  • Co neodpovídat? „Já nevím, prostě potřebuju sehnat práci.“ / „Tady v regionu moc možností není, tak to zkouším u vás.“

» Pár věcí, které udělejte před pohovorem (a máte ho skoro v kapse)

Proč odcházíte z předchozího zaměstnání?

Podobně jako dotaz na dobré a špatné vlastnosti patří tato otázka k těm záludnějším. Proč se na to personalisté ptají? Chtějí vědět, zda náhodou nemají tu čest s notorickým fluktuantem. Anebo s potížistou, kterého se každá firma ráda zbaví.

  • Co odpovědět? Snažte se hovor přetočit spíše na budoucnost než na to, co bylo: „Odcházím, protože mě láká zkusit si něco zase nového. Na pozici, kterou jste vypsali, mohu přinést dostatek zkušeností i nových nápadů.“
  • Co neodpovídat? „Šéf si na mě zasedl.“ / „Už se to tam nedalo vydržet, je to fakt hrozná firma.“ Bývalého zaměstnavatele ani kolegy nikdy nepomlouvejte, nepůsobí to dobře. „Nelíbilo se jim, jak pracuji.“ Právě jste si pod sebou podsekli větev.

Kde se vidíte za pět let?

Křišťálovou kouli nikdo nemá. Ale přinejmenším tušit, kam člověk v profesním životě směřuje, je fajn. Personalisté jsou zvědaví, zda máte zdravé ambice, nebo zda pro vás práce znamená jen místo, kde si vyděláte na nájem.

  • Co odpovědět? Spojte odpověď na budoucnost s firmou, kde právě sedíte na pohovoru. Zamyslete se: pokud byste uspěli, získali toto místo a vydrželi na něm pět let, čeho byste v daném podniku mohli/chtěli dosáhnout?
  • Co neodpovídat? „Za pět let budu rocková hvězda, zatím zkoušíme v garáži.“ Pozor, ptají se vás přece na práci! / „Nevím, to je moc dlouhá doba. Uvidím, co mi život přinese.“ To zní příliš pasivně.

» Co si personalisté povídají po pohovoru s vámi?

Prace.cz

 

Pomůžeme vám i příště. Nechte si posílat rady pravidelně.

Provozovatel Prace.cz, LMC s.r.o., bude jako správce uchovávat vámi zadaný e-mail, aby vám na něj mohly pravidelně chodit rady. Zobrazit více | Podmínky používání Prace.cz